www.RaqiQirinxhi.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.RaqiQirinxhi.com

www.RaqiQirinxhi.com
 
ForumForum  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Te kopjosh eshte mbijetese

Shko poshtė 
4 posters
AutoriMesazh
publictek
Antar i Ri
Antar i Ri



Numri i postimeve : 3
Age : 34
Registration date : 02/02/2007

Te kopjosh eshte mbijetese Empty
MesazhTitulli: Te kopjosh eshte mbijetese   Te kopjosh eshte mbijetese EmptyMon 5 Feb - 9:54

Tregoni pervojat tuaja te te kopjuarit.
pirat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dhimiter Keri
Asistent
Asistent
Dhimiter Keri


Male
Numri i postimeve : 42
Age : 36
Vendndodhja : Firenze(pa deshiren time)
Profesioni : student arkitekture
Registration date : 05/12/2006

Te kopjosh eshte mbijetese Empty
MesazhTitulli: Re: Te kopjosh eshte mbijetese   Te kopjosh eshte mbijetese EmptyMon 5 Feb - 10:54

Si shume jeni pjekur ju rinia e shkolles dhe doni te mesoni hilet e zanatit.Pastaj rrini se nuk dihet kur iu zene dhe perfundoni keq.Po nejse,gjeja e pare qe duhet te dini eshte se kur kopjon,duhet te jesh i gatshem te vuash pasojat po te zune.Kjo shmanget lehte kur je shume i zoti ose e ke mire me profesoret.E dyta,po te zune,perpiqu ti shmangesh ēdo lloj lidhjeje me kopjen.Fraza me e pelqyer ne kete rast eshte:"PO ĒNE UNE PROFESOR"dhe thuaj emrin e nje shoku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
OniAlb
WebMASTER
WebMASTER
OniAlb


Male
Numri i postimeve : 132
Age : 38
Vendndodhja : Here ketu here atje...por me shume atje...
Profesioni : Juridiks
Registration date : 18/06/2006

Te kopjosh eshte mbijetese Empty
MesazhTitulli: Re: Te kopjosh eshte mbijetese   Te kopjosh eshte mbijetese EmptyTue 6 Feb - 7:00

Ndersa une do ju trgoja eksperiencat e mia edhe pse te pakta.

Kur te kopjoni duhet te jeni te bindur qe e bene, te krijoni nje sistem kopjimi qe ne shtepi dhe ne rastin me te keq kur tju kapin duhet te dini te thoni "Me Fal" dhe ta justifikoni me situata rethanore si mungaesa e dritave, ditlindja e nje shoku, apo ku di une.

Duhet te dini dhe nje gje qe mesuesit edhe pse behen aq te repte dhe te skandalizuar ne momente kopjimi, jane dhe prinderit tane ne fund te fundit, mjafton ti prekesh pak ne tela dhe te falin.

Mos u ndieni kure ne faj sepse ne te gjithe boten ka nje teknike kopjimi qe vlersohet vertet, nuk e beni vetem ju e kane bere dhe mesuesit tuaj dhe prinderit tuaj, mjafton ta kaloni pa u shqetesuar.

Gjitha keto nuk i thashe qe te mos mesoni he po te mbushni ndonje boshllek per te aritur gjithmone te 10-ta.

(Une p.sh. Kam ne provime mature i zene shume nga takimet dhe kafenete shoqerore, permblodha te gjitha pyetjet e matematikes ne fletushka, mendojeni kisha 56 duhej vleresuar dhe vullneti im) Po mos i thoni njeriu he!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.RaqiQirinxhi.com
Vasjan Golka
Administrator
Administrator
Vasjan Golka


Male
Numri i postimeve : 147
Age : 38
Vendndodhja : On-line......
Profesioni : Ing. INFORMATIK
Registration date : 22/06/2006

Te kopjosh eshte mbijetese Empty
MesazhTitulli: Teme e bukur   Te kopjosh eshte mbijetese EmptyTue 6 Feb - 7:20

Kopjet jane art dhe shkence bashke.
Te gjithe kane eksperienca ne kete fushe dhe nuk mund te themi se ka te paster.

Rradhes tjeter do pergatis nje material me taktika te ndryshme thjesht per te shtuar horizontin e lexuesve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Raqiqirinxhi.com
Sponsored content





Te kopjosh eshte mbijetese Empty
MesazhTitulli: Re: Te kopjosh eshte mbijetese   Te kopjosh eshte mbijetese Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te kopjosh eshte mbijetese
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.RaqiQirinxhi.com :: Senati i Shkolles :: Gazeta "Lyceum"-
Kėrce tek: